Laurychovo divadlo je záměrně chudé

Co o sobě Laurychovo divadlo přímo tvrdí? Rozhodně je to informace o tom, že se jedná o chudé divadlo. Nutno říci, že to je také účelové tvrzení, jelikož cílem je to, aby bylo Laurychovo divadlo opravdu zajímavé. Pokud jde právě o tu chudost, tak musíme říci, že se na první pohled prezentuje tím, že divadlo nemá tolik personálu, jako je tomu v jiných velkých divadlech. Na mysli máme například různé kulisáky, techniky a celé zástupy lidí, kteří jsou schováni za scénou. Když už jsou tací lidé potřeba, je jich k dispozici obvykle přesně tolik, kolik je potřeba na zvládnutí představení.

Jde to i bez kulis

Záměrná chudost divadla je spojena také s faktem, že jako jedno z mála nepoužívá kulisy. Není to ani tak proto, že by na ně přímo nemělo, ale je to pochopitelně dáno také tím, že charakter jednotlivých her je spojený primárně s improvizací. Je tedy jasné, že celý směr a děj se může dostat zcela jinam, než by bylo ztvárněno na kulisách. A tak je jasné i to, že právě ty by následně působily rušivým dojmem. Je mnohem zajímavější si celou scénu jenom představit. A to jak ze strany herců, tak pochopitelně také ze strany jednotlivých diváků, kteří tak mají možnost naplno využít svou představivost.

Nečekejte bohaté kostýmy

Laurychovo divadlo je unikátní i v tom, že herci na sobě nemají žádné honosné a drahé kostýmy. I zde se záměrně projevuje to, že je divadlo chudé. Opět se pochopitelně musíme odrazit i od samotné improvizace. A jak je to tedy s daným kostýmem konkrétně? Pokud vás to skutečně zajímá, tak je třeba říci, že základem každé hry je především tmavší a často i ošoupané oblečení. Jak proto, aby bylo univerzální, tak pochopitelně také proto, aby se na oblečení nestahovala přílišná pozornost samotných diváků. Ti se tak budou moci plně soustředit hlavně na samotné herce a na to, co přesně říkají a co přesně dělají.