Diváci jsou součástí hry

Klasická divadla mají zcela jasný koncept, který je založený na tom, že hra se hraje na jevišti, zatímco diváci hru sledují. V tomto směru je Laurychovo divadlo lehce unikátní, jelikož jeho cílem je diváky přímo vtáhnout do děje. Je to dáno hlavně tím, že mnoho her je improvizovaných a tak to jde mnohem lépe, než u jasně specifických a předem daných rolí. Nejde však o to, že by diváci byli nutně výrazně rušeni tím, že by snad museli chodit na pódium, nebo že by snad sami museli cokoliv dělat. Toho se nemusí obávat. Jejich zapojení je spojeno s něčím zcela jiným.

Důležitá je zpětná vazba

Pokud je něco, co je v souvislosti s diváky tolik využíváno, potom je to zpětná vazba. Tedy to, že jednotliví herci lehce sledují publikum a tak vidí, co se jim povedlo, co diváky dokázalo pobavit, nebo co je dokázalo také ohromit. A podle toho mohou následně měnit své role tím směrem, aby byl divák stále potěšen a stále se mohl kochat danou hrou. Díky tomu lze například využít styl humoru, který je divákům blízký, stejně jako se do hry může dostat i takzvané kouzlo nechtěného. Tedy situace, kdy se udělá něco, co dokonale pobaví, a přitom se nejedná o věc, která by byla nutně záměrná. I v tom je Laurychovo divadlo unikátní.

Diváci získají vysvětlení

Jak na začátku, tak i během hry jsou diváci několikrát upozorňováni právě na to, že i oni jsou součástí celého představení a že i na nich samotných bude záviset to, zda se hra povede, nebo nikoliv. Jsou tedy jasně nabádáni k tomu, aby reagovali na dané situace a dávali tak najevo svou spokojenost. I to následně povede k tomu, že konkrétní hra bude moci mít skutečně velmi dobrou úroveň. Proto nezapomínejme na to, že když už chcete Laurychovo divadlo navštívit, rozhodně byste neměli jenom mlčky sedět a mít apatický výraz. Herec o vás potřebuje vědět a právě podle toho bude reagovat.